SEALIGHT® 7443/7440/T20/W21W LED Turn Signal DRL Bulbs 20W Amber & White Switchback IP68 2PCS for 2006 Honda Element
SKU:
0 star rating
(0)
Write A Review
Fits your 2006 Honda Element
Enter ZIP code to view delivery estimate.
See More Bulbs Fit Your Vehicle
# LED Headlight Bulbs
Color Temperature: Bright White 6500 Kelvin
Lumens: 20,000LM/set (10,000LM/bulb)
Wattage: 60W/set (30W/bulb)
# Brake / Tail Lights
Color: White
Lumens: 1800LM
Wattage: 8W/Bulb
# Backup / Reverse Lights
Color: White
Lumens: 2000LM
Wattage: 8W/Bulb
# Turn Signal Lights
Color: Amber/White
Wattage: 30W/Pair
# License Plate Lights
Wattage: 5W/Bulb
Add To Wish List
Product Specifications
  • Warranty Policy
  • Guaranteed Fit
  • Free Shipping
  • Secure Checkout
Highlights
Product Description
Reviews
0 /5 (0 Review)
YOU MIGHT ALSO NEED